24.1 C
Brno
Středa, 27 září, 2023
- Reklama -časopis
DomůFinancePadesát milionů na kulturu z nové výzvy ministerstva

Padesát milionů na kulturu z nové výzvy ministerstva

Jednotlivci i malé a střední podniky v oblasti kulturního a kreativního průmyslu se mohou ucházet o granty ve výši 50 až 200 tisíc eur.

Zájemci o dotace v kultuře mohou využít až 50-milionový grantový balík v rámci výzvy, kterou Ministerstvo kultury Slovenské republiky vyhlásilo 17. října. Žádosti lze podávat do 28. února 2017.

Peníze jsou určeny na podporu malých a středních podniků v odvětvích kulturního a kreativního průmyslu, avšak ucházet se o ně mohou zájemci z prakticky všech oblastí umění a kultury, jako je oblast designu, reklamy, architektury, literatury, hudby a audiovizí, také archivy, knihovny , divadla, řemeslná výroba, tištěná média a jiné.

„Podmínkou je komerční uplatnění produktů a výsledkem projektu by mělo být vytvoření pracovních míst,“ vysvětluje Matúš Janovič z poradenské společnosti Centire.

Z prostředků pro tento grant může být podpořeno 250 až 1000 projektů, neboť minimální hranice čerpání byla určena na 50 tisíc eur a maximální na 200 tisíc.

Výzva je určena mimo jiné na pomoc při zahájení podnikání a rozvoj podniků, nákup technologií, hmotného a nehmotného majetku nezbytného pro výrobu a inovace, podporu marketingových, distribučních a prodejních aktivit a dalších.

Míra spolufinancování je pět procent. Prostředky mohou využít i nevládní organizace.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek