11.4 C
Brno
Úterý, 16 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůPodnikáníBMW prodalo už milion elektromobilů

BMW prodalo už milion elektromobilů

Německá automobilka BMW (Bayerische Motoren Werke) již prodala svůj miliontý elektrický vůz (EV). A plánuje prodat do roku 2025 celkem dva miliony elektromobilů. Prohlásil to v úterý člen představenstva Pieter Nota v rámci kulatého stolu s novináři.

Přibližně 70 procent dosud prodaných elektromobilů tvořily hybridy, uvedl Nota. BMW se domnívá, že hybridní modely budou i nadále hrát důležitou roli zejména pro zákazníky bez snadného přístupu k nabíječkám.

Pokračování v modernizaci aut na fosilní paliva bylo dalším důležitým krokem k tomu, aby byl průmysl udržitelnější, řekl Nota. „Jen pak můžeme dosáhnout změny v rámci zákaznické základny,“ dodal.

BMW již dlouho stojí za investicemi do celé řady technologií namísto toho, aby se zaměřovalo pouze na bateriové elektromobily na snížení emisí. Je také proti paušálnímu zákazu prodeje aut se spalovacím motorem.

Cílem automobilky je, aby do roku 2030 bylo alespoň 50 procent aut prodáno na celém světě plně elektrických. Ale výrobce luxusních vozů při mnoha příležitostech opakovaně upozorňuje, že chybějící nabíjecí infrastruktura je hlavní překážkou rychlejšího přijetí elektrických vozů spotřebiteli.

Prodej automobilky BMW v listopadu byl mírně pod loňskými úrovněmi, uvedl Nota, jelikož nedostatek čipů stále brzdí výrobu a omezuje nabídku vozidel. Společnost je však i nadále přesvědčena, že ve srovnání s loňským rokem zaznamená nárůst tržeb, uzavřel Nota.


Tip redakce: Baví Vás zajímavé čtení? Aktuality, zajímavosti a mnoho dalšího naleznete na webu primainspirace v kategorii nezařazené.


zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek